5 sposobów na… udany powrót do szkoły

Powrót do szkoły może wydawać się dla niektórych prawdziwą zmorą. Wczesne wstawanie, nowe przedmioty, prace domowe. Ale wcale nie musi taki być! Sprawdź, jakie wskazówki mamy dla Ciebie na dobre rozpoczęcie nowego roku szkolnego!

 

  1. Nastawienie to Podstawa

 Wypracowanie swojej własnej rutyny – sposobu nauki –  to pierwszy krok ku lepszej organizacji. Zrób listę rzeczy, które są najbardziej pilne i nie mogą poczekać – te zrobisz na początku. Następnie przejdź do zadań mniej pilnych i takich, które możesz odłożyć w czasie.

 Planuj swoją naukę w segmentach czasowych. Możesz wybrać 25-minutowe bloki z 5-minutowymi przerwami pomiędzy, dzięki którym nie przeładujesz swojej głowy nadmiarem informacji. Przerwę wykorzystaj na chwilę ruchu, wyjście na spacer wokół swojego mieszkania lub chwilę ćwiczeń rozciągających.

 Nie zapomnij także wracać do swoich notatek. Przykładowo, raz w tygodniu przeznacz trochę czasu na powrót do zapisków i przeglądaj to, co udało Ci się zrobić w przeciągu ostatniego tygodnia. Zmieniaj, dopisuj, sprawdzaj, co oznaczyłeś/aś jako ważne. Interakcja z notatkami pomoże Ci w zapamiętywaniu zawartej w nich treści bez zwiększonego wysiłku.

  1. Uzbrój Się

 Wybór ulubionych gadżetów szkolnych może być jedną z najprzyjemniejszych rzeczy następujących wraz z końcem wakacji. Różne pisadła, wielobarwne zeszyty, notesy – tutaj możesz szaleć! Takie przybory mogą pomóc Ci w przygotowaniu bardziej czytelnych i przyjaznych dla oka notatek. Wybierz się do ulubionego sklepu papierniczego lub pobuszuj w wybranym sklepie online. Gotowy/a? Zakreślacze w dłoń!

 

  1. Zmień Miejsce Nauki

  Dobrze przygotowane miejsce nauki to niekwestionowana sprawa, umówmy się. Ale czy zazwyczaj uczysz się przy tym samym biurku? Spróbuj to zmienić! Wybierz swoją ulubioną bibliotekę, cichą kawiarnię lub przejdź do innego pokoju w swoim domowym zaciszu. Zmiana otoczenia pozwoli Twojej głowie na większe zaangażowanie i lepsze przyswajanie informacji.

 

  1.   W Zgodzie Z Samym Sobą

 Każdemu czasami podwinie się noga. Nie ma nic złego w gorszym dniu, niezbyt dobrze napisanym sprawdzianie czy braku energii na porządne zrobienie projektu na zaliczenie. Staraj się zawsze realnie określić, ile czasu będzie potrzebne do wykonania danego zadania. Jeśli czeka Cię przeczytanie lektury – nie zabieraj się do niej na dwa dni przed omówieniem. Sprawdzian z matematyki? Zacznij przygotowania już tydzień przed – sprawdź, co sprawia Ci największą trudność, co możesz zrobić, żeby zrozumieć zagadnienie. Najważniejsza rzecz: nie trać głowy! W nadmiarze różnych zadań, kartkówek i sprawdzianów łatwo o chaos, ale tym razem będziesz wiedzieć, co w takiej sytuacji zrobić. Głęboki wdech i wydech, dalej pozostajesz w grze.

 

  1.     Nie Zapomnij o Swoich Kompanach

 Jeśli powrót do szkoły oznacza obowiązki, to równie dobrze oznacza to także spotkania ze wszystkimi Twoimi znajomymi! Może uda Ci się znaleźć nowych znajomych, którzy będą uczęszczać na te same przedmioty co Ty? Możecie organizować wspólne sesje nauki, naradzać się i pomagać sobie w odrabianiu prac domowych.

 

 Na koniec: myśl pozytywnie! Nawet jeśli w nadchodzącym roku szykują się dla Ciebie zmiany, które będą wymagały Twojego samozaparcia lepiej będzie odłożyć negatywne myślenie na bok. Sporządź listę rzeczy, których nie możesz się doczekać tuż po powrocie do szkoły, Nadal powrót brzmi tak źle?

 

Utknąłeś/aś z pracą domową na dobre?

Skorzystaj z oferty Będzie 5! Wybierz swojego korepetytora i w tym roku szkolnym nie miej sobie równych.