5 Zalet Nauki Online

Pierwsze skojarzenia z korepetycjami mogą łączyć się z dojeżdżaniem do miejsca zamieszkania korepetytora, żeby następne parę godzin spędzić nad rozpracowywaniem trudności w danym przedmiocie. Po drugiej stronie znajduje się z kolei nauka online, zyskująca na popularności, i rodzi się pytanie: czy gra jest naprawdę warta świeczki? Co tak naprawdę możesz zyskać dzięki nauce zdalnej?

 

Z każdego miejsca

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na naukę zdalną, dbając o swoje bezpieczeństwo i komfort. Uczysz się i stajesz się lepszy bez wychodzenia z domu lub odwrotnie – możesz znajdować się gdziekolwiek chcesz, wystarczy tylko dobre łącze internetowe.

Dzięki zajęciom odbywającym się przez internet, zyskujesz na czasie, który możesz następnie wykorzystać na spotkaniu ze znajomymi lub dłuższym odpoczynku po długim dniu spędzonym w szkole.

Co więcej, nie musisz martwić się kosztami dojazdów. Decydując się na zdalną formę nauki, oszczędzasz pieniądze, które możesz następnie przeznaczyć na swój rozwój lub inne przyjemności.

 

Większy Wachlarz Możliwości

Znalezienie tutora, który wyniesie cię na następny level wydaje ci się przeszkodą nie do przeskoczenia? Często wybór odpowiedniego nauczyciela w twojej okolicy może okazać się kłopotliwy. Nie oznacza to, że musisz się ograniczać do swojej miejscowości! Przykładowo, zespół tutorów Będzie 5 pochodzi z różnych miast, ale łączy ich ta sama pasja do dzielenia się wiedzą.

 

Interaktywnie

Ucząc się online, nie musisz uczyć się tylko z książek. Nauczyciel może zaproponować ci skorzystanie z interaktywnej tablicy, posłuży się materiałem wideo do zobrazowania danego zagadnienia lub rozpisze materiał na przyciągających uwagę kartach prezentacji multimedialnej.

Uczysz się nie tylko poprzez zmysł wzroku. Aby lepiej przyswoić trudne treści, możesz powtarzać na głos, to co ci tłumaczy nauczyciel, wykorzystując do tego zmysł słuchu. Ważne, żebyś próbował/a różnych sposobów, bawiła się nimi, a twój mózg będzie bardziej pobudzony i chętny na przyswajanie materiału.

 

Dopasowane do Ciebie

Program lekcji jest dostosowany tylko i wyłącznie pod ciebie i 100% uwagi jest poświęcone tobie oraz temu, czego chcesz się nauczyć. Każda lekcja może wyglądać inaczej, opiera się na zasadach wzajemnego zaufania – zarówno nauczyciel jak i ty mówicie o swoich pomysłach na rozwój zajęć, a następnie wypracowujecie ten pasujący obu stronom.

 

Zdobywanie Nowych Umiejętności

Obsługę komputera masz już w jednym palcu? To świetnie! Wciąż jednak możesz zdobyć nowe umiejętności w trakcie uczenia się w trybie zdalnym.

Przede wszystkim, uczysz się zarządzania czasem i prioretyzacji zadań. Poprzez praktykę odkrywasz również jak porządkować swoje notatki i wszystkie najważniejsze pliki z zajęć, bo wiesz, że dzięki temu nic ci nie umknie.

Powyższe przykłady mogą posłużyć ci za odpowiedź na to, dlaczego warto spróbować zdobywać wiedzę zdalnie – nieważne gdzie się znajdujesz, możesz znaleźć swój sposób na naukę z osobą – mentorem, która poprowadzi cię do zamierzonego celu. Teraz to od ciebie zależy, którą ścieżkę nauki wybierzesz.  

 A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach prowadzenia zajęć zespołu Będzie 5, to nie zwlekaj i zobacz naszą ofertę już teraz.  <klik>